Tagi

, , ,

Raczej unikam pisania o wydarzeniach przyszłych koncentrując się na recenzjach książek i ewentualnie komentując konwenty jakie się odbyły. Bywa jednak, że warto o czymś wspomnieć jeszcze zanim dane wydarzenie się odbędzie. Z taką sytuacją mamy do czynienia dzisiaj – za niecałe trzy tygodnie w Krakowie będzie miała miejsca konferencja naukowa poświęcona Tolkienowi, a zatytułowana Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena.

Rzeczona konferencja odbywać się będzie w dniach 29 – 30 marca w budynkach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ulicy Rajskiej – częściowo w budynku głównym, a częściowo w Artetece. Szczegółowy plan dostępny jest na stronie organizatorów.

Rzut oka na program konferencji pozwala stwierdzić, że odbędą się ciekawe i wartościowe wykłady. Wydaje się, że mogą być one interesujące nie tylko dla osób zajmujących się twórczością profesora z Oksfordu od strony naukowej, ale także dla zwykłych czytelników. Trudno tu prorokować, które z prezentacji okażą się najciekawsze. Przekrój tematyczny prezentacji jest dość szeroki i każdy miłośnik prozy twórcy hobbitów powinien znaleźć coś interesującego. Sam ze sporą ciekawością czekam na panel dyskusyjny – Jeden czy wielu. Boskość w świecie Tolkiena. Zarówno tematyka jak i dyskutanci sugerują, że może być warto go wysłuchać.

W sobotę oprócz konferencji w budynku Arteteki WBP odbędzie się spotkanie klubu fantastyki Krakowskie Smoki. W związku z tematyką konferencji podczas spotkania klubu udostępnione zostaną dodatkowe gry planszowe poświęcone twórczości Tolkiena. Mogą one stanowić odskocznię dla tych, którzy chcieliby podczas przerwy odpocząć od naukowych rozważań, a jednocześnie woleliby nie oddalać się zanadto od Śródziemia.

Sacrum w twórczości Tolkiena

Strona konferencji: sacrumtolkien.wordpress.com
Fanpejdż konferencji: facebook.com/sacrum.tolkien
Wydarzenie na FB: facebook.com/events/1410999305812964

Reklamy